WANDEL

Op het moment typ ik zomaar wat,welke kant het op gaat is ook voor mijzelf nog even een vraag.Het is net als het weer,het kan gaan vriezen en het kan dooien,gistermiddag begon de dooi er door te komen , tegenover eergisteren dat het spekglad was ,nu die mist die maakte ’n klein triestig wereldje. ,Ik zag dat die mistvlaag op ’n gegeven moment probeerde op te trekken Maar met veel moeite werd het even wat minder mistig .Niet lang daarna kwam de mist terug ,met minder helderheid van het wandelzicht.Het weer is ook telkens een verassing ,als je met de hond er toch op uit gaat
De hond en ik ,we waren dus op wandelavontuur ondanks de blub zooi die ontstaat als het geregend heeft of het vriesweer zich omzet tot boven het vriespunt.Daar je soms een keuze moet maken om rechts of links te lopen ,of zelfs door de ‘blub’ . 🙂 Je bent er op gekleed , en je bent in de buitenlucht . 🙂
De hond heeft zich goed uitgeleefd.Er kwam een andere hond aan,heel mooi …je zag hoe ze elkaar observeerden.Ze hielden elkaar goed in de gaten en ze achter elkaar aan gingen rennen…, de hond voelde zich goed in zijn sas .En daar doe je het tenslotte voor en op deze manier, dat de honden onderling met hun energie zich mogen en kunnen uitleven.
Hoe de honden reageren ,de een voor de andere hond, als ze benaderen of benaderd worden .Ze vinden het goed , ze lopen met een boog weg of laten het weten met een snauw dat ze niks van mekaar willen weten.
Het is net als bij mensen haha.Maar dat hoeft niet altijd een probleem te zijn ,ik ga mijn eigen weg ,grinnik.Het was gisteren wel ‘n onstuimige jonge hond ,die met mijn hond speelde, die niet moe te krijgen was aldus het baasje ervan.Ik geloofde het eerst niet ,maar toen ik met mijn hond na dit ‘speel kwartiertje’ weg wilde gaan kwam die betreffende hond er weer aan, hij was inderdaad niet moe te krijgen,grinnik. Mijn hond is atletisch ,met een behoorlijke snelheid een andere kant op te rennen. Het is kicken .
Ik ging met een hond van huis en kwam met een varkentje thuis.En daar ben ik voor te vinden, dat hij op zijn tijd ook zo fijn kan rauzen .Daarbij gaat het om de hond…, hond laten zijn.Heeft hij het naar zijn zin gehad,dan ik ook…., 🙂
Thuis ’n ritueel ,dan met zijn poten in een ‘bak’ met lauw warm water ,daarin hij zelf gaat staan.Om zo ’t het meeste zand van zijn poten af te laten spoelen . Is het zand eraf …dan word de hond afgedroogd wat in zover nodig is.Dan de tijd om tot rust te komen ,al gauw is zijn vacht weer mooi ….Dan is hij weer ‘n mooie hond ( het varkentje gewassen 🙂
Het water waarin hij gisteren met zijn poten heeft gestaan, het had wat weg van koffie . Een aftreksel van al het zand …,waarin hij genoten heeft haha.Zie hem als ‘n bijzondere hond voor mij .Het willen beschrijven op de blog ,dát mag de hele wereld weten .
“Door en met de hond mag ik de natuur zien en in de natuur zijn”
Groet Plantster
Hai Plantster 🌹
Leuk verhaal om te lezen
en de liefde voor je hond ‘spat’ van het stukje af! ♡
Dat kan haast niet anders dan… ‘wederzijds’ zijn. 🤗
Hoi hoi 🐞
LikeLike
Hoi Peggy,
dank je wel voor je lieve reactie 🙂
Groet Plantster
LikeLike